Pianka otwarto komórkowa

Poniżej możemy porównać strukturę wewnętrzną piany otwarto komorowej (po lewej stronie) i zamknięto komorowej (strona prawa).

Bez nazwy-1

W pianie otwarto komorowej, poliuretan stanowi stelaż, który wypełniony jest powietrzem. Nieruchome powietrze jest izolatorem, o współczynniku przewodzenia ciepła ?=0,025 W/mK. Jeśli w przegrodzie, powietrze będzie miało możliwość poruszania się, to zgodnie z konwekcją- ciepłe powietrze będzie unoszone do góry, a zimne zasysane w dół. Ruch ten tworzy pętle konwekcyjne, (rysunek poniżej).

Bez nazwy-3

Im materiał izolacyjny, w której znajduje się powietrze będzie krążyło szybciej, tym również wymiana energii pomiędzy stroną ciepłą/ zimną będzie większa.
Dla domów jednorodzinnych najczęściej stosuje się natrysk piany o strukturze otwartych komórek. Technologia natrysku piany skutecznie wypiera tradycyjne systemy izolacji budynków. Dzięki zastosowaniu materiałów renomowanych producentów- firmy Covestro Baymer Spray, możemy gwarantować najwyższą jakość wykonania izolacji.

Piana poliuretanowa rozpręża się około 100 krotnie, dzięki czemu natryskując cienką warstwę materiału uzyskujemy wypełnienie wszystkich szczelin. Używając tradycyjnych materiałów izolacyjnych, nie ma możliwości uzyskania chociażby w połowie porównywalnych właściwości izolacyjnych. Bardzo duża przyczepność materiału do podłoża, gwarantuje że na izolowanej powierzchni nie pojawią się mostki termiczne.

Natrysk piany otwarto komorowej sprawdza się zarówno w nowych budynkach, jak również w termomodernizacjach już istniejących.
Technologia natrysku piany poliuretanowej Covestro Baymer Spray jest bezpieczna dla zdrowia. Atest Państwowego Zakładu Higieny gwarantuje brak negatywnego wpływu na zdrowie ludzi.

Piana poliuretanowa Covestro Baymer Spray nie posiada żadnych składników odżywczych, stąd też jest całkowicie nieatrakcyjna dla zwierząt, w tym również oczywiście kun.

Doskonała jakość izolacji, wraz z przystępną ceną stają się bardzo atrakcyjnym wyborem w stosunku do wełny mineralnej

piana